Olga Monchak

12 November, 2013

9 способів з’ їхати з глузду на міжнародних кліматичних переговорах ООH

Ви молодий експерт і вперше на переговорах зі зміни клімату? Не знаєте, з чого почати, як зорієнтуватись та не загубитись? Не переймайтесь. За декілька годин вас не будуть турбувати ці питання – навряд чи вас турбуватиме будь-що. Ви втратите відчуття часу та простору і зануритесь у фантастичний вир кліматичної реальності, і назавжди забудете про те, хто ви є і як опинились тут. У добрий шлях!

1745ae664b3111e3b18e0eedbef4a9b3_8

1. Оплески однією долонею

Не вдалося отримати офіційний коментар від неприступної делегації? Не проблема. Прокоментуйте коментар до коментаря в фейсбуці. Віднайдіть інформаційний привід у відсутності делегації на засіданні. Аналізуйте причини та наслідки всього, що могло б відбутись тут, і як могла б зреагувати Україна. Подумайте, що це могло б значити для економіки країни, безпеки людства та вас особисто. Знайдіть в цьому прихований сенс та прозорий натяк.

2. Оберіть одну точку зору

В цьому житті не можна бути експертом, представником делегації, журналістом т активістом одночасно. Погляньте на свій бейдж з акредитацією. Ви преса? От і ідіть до преси! Неурядова організація? Шукайте собі подібних. Знайте своє місце та не переймайтеся – у кожної людини в житті своє призначення, ваше - написано на бейджі. Приміть це. Погляд з однієї точки зору - більше ніж достатньо. Неможливо вболівати за молодіжну делегацію, яку витурили з зали переговорів, та за адміністрацію, яка мала на це право.

3. Без зайвих питань!

РКЗК ООН МГЕК? 37Т SBI JI SUBSTA CDM. Що не ясно? Навряд чи щось з цього ще колись де-небудь прозвучить – певно, цього тут ніхто толком не розуміє. Так і відповідайте КПТФХ УПЧК – ваш гумор не залишиться непоміченим.

4. Поширюйте кулуарні розмови

Австралія не хоче брати на себе довгострокові фінансові зобов’язання через айфонізацію школярів. Польщу переіменовують в Вугольщу на честь її енергетичної політики. Швиденько поширюйте інформацію серед агенств новин – вони будуть вдячні за вашу оперативність.

5. Мультизадачність – краща стратегія

Приєднайтесь до мінімум 5 робочих груп та радо погоджуйтесь на всі завдання. Людям краще знати, чим вам зайнятися та цих переговорах. Ну правда.

6. Орієнтуйсь інтуїтивно

Карти для слабаків. Волонтери на конференції – зелена молодь, яка не зможе навчити вас нічому новому.

7. Пийте побільше кави

Кава надає енергію та силу. 6 чашок кави дадуть змогу в декілька разів швидше намотувати кола по залам засідань, частіше оновлювати твітер, барабанити пальцями по стільцю , ефективніше дратувати колег та представників делегацій. Ні, ви чудово виглядаєте, і око не смикається! Тараторьте активніше та впевненіше.

8. Постійно концентруйтеся

На всьому! Все дуже важливо і не можна пропустити жодної деталі. Не їжте. Не спіть. Не намагайтесь побачити загальну картину. Випийте кави та сконцентруйтеся сильніше!

9. Щиро вірте, що кліматичні переговори вирішують долю планети

8db7839e4b3111e3977412e829fefa95_8

Без жартів. Сьогодні – мій перший день на міжнародних переговорах. Я встигла втратити розум 9 разів. Знімаю капелюха перед людьми, які легко орієнтуються тут. Сподіваюсь, скоро матиму честь знайомства з кращими з вас, панове!

About The Author

Olga Monchak
Ukraine

Olga Monchak is a сlimate activist, ecologist and sustainable urban art amateur. In 2012 Olga developed joint implementation projects under Kyoto Protocol for Ukrainian industrial objects. Since May 2012, Olga worked with a team of dedicated activists to found the Ukrainian Youth Climate Association, which is building a Ukrainian climate movement within Global Power Shift Phase 2.

*Check your email inbox to confirm subscription.
  • Denys Tsutsaev

    Nice story, I like the part about multitasking and also about orientation. Surviving there is the most important part probably!

    But I don’t agree 100% about the badge :)

    thanks for sharing!!!

  • Шелдон Купер

    Це що, сарказм? )))

  • Olga

    For whom - how :)

  • Olga

    We can discuss it (: